"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » ЖКГ Будівництво та архітектура » Будівництво

Про регулювання містобудівної діяльності

12 березня 2011 року набрав чинності Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». Цим законом встановлюються правові та організаційні основи містобудівної діяльності.
Зазначений закон встановлює суттєві зміни у сфері містобудування стосовно порядку отримання дозвільної документації та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Всі об’єкти будівництва згідно положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» за складністю архітектурно-будівельного рішення та/або інженерного обладнання поділяються на категорії складності. Віднесення об’єктів до відповідних категорій складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва відповідно до державних будівельних норм та стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об’єкта будівництва.
В залежності від категорії складності об’єкту будівництва право на виконання будівельних робіт згідно зазначеного Закону надається замовнику у разі:
- направлення ним повідомлення про початок виконання будівельних (підготовчих) робіт відповідній інспекції;
- реєстрації відповідною інспекцією декларації про початок будівельних (підготовчих) робіт;
- видачі замовнику відповідною інспекцією дозволу на виконання будівельних (підготовчих) робіт.
Так, починати будівельні роботи надіславши повідомлення про початок будівельних (підготовчих) робіт, замовник вправі щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта (надання будівельного паспорта здійснюється спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури), які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Зокрема – це індивідуальні садибні житлові будинки, садові і дачні будинки до 2-х поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 300 м.кв, господарські будівлі і споруди, гаражі, які розташовані на присадибних, дачних і садових земельних ділянках. Проектна документація на такі об’єкти взагалі може не розроблятися (ч. 2 ст. 27 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності"), а лише будівельний паспорт.
Для отримання права на виконання будівельних (підготовчих) робіт щодо об’єктів будівництва, що належать до І-ІІІ категорій складності, замовник повинен зареєструвати декларацію про початок відповідних робіт. Для будівництва об'єктів I-III категорій складності на сьогоднішній день скасовані вимоги до обов'язкової комплексної експертизи проектної документації.
Замовник до початку будівельних (підготовчих) робіт щодо об’єктів будівництва, що належать до ІV-V категорій складності, повинен отримати дозвіл про початок відповідних робіт. Порядок віднесення об’єктів до IV і V категорій складності визначений постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011р. №557, яка набрала чинності 03.06.2011р.
Безпосередньо порядок подання та форма документів, що надають право на виконання будівельних (підготовчих) робіт регламентовано постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011р. (набрала чинності 13.05.2011р.), якою затверджено Порядок виконання підготовчих робіт, Порядок виконання будівельних робіт та Перелік об’єктів, будівництво яких здійснюється після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Згідно положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядків виконання підготовчих і будівельних робіт, строк реєстрації декларації у відповідній інспекції складає п’ять робочих днів, а на видачу дозволу інспекції законодавцем відведено десять робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що належать до І-ІІІ категорій складності, та об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації.
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що належать до ІV і V категорій складності, здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.  
Порядок подання, реєстрації декларацій та видачі сертифіката визначається постановою Кабінету Міністрів України №461 від 13.04.2011р. (набрала чинності 30.04.2011р.) якою затверджено Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів та Порядок внесення плати за видачу сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта та її розмір.
Для реєстрації декларації та видачі сертифіката інспекції відведено десять робочих днів з дати надходження до інспекції відповідних документів.
Слід зазначити, що спрощена процедура введення об’єкта в експлуатацію не передбачає будь-якого погодження з органами місцевого самоврядування, місцевою адміністрацією чи іншими органами.
Що стосується самочинно збудованого нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду, то останнє також приймається в експлуатацію згідно з Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженим постановою КМУ №461 від 13.04.2011р.
Крім того слід зазначити, що Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає прийняття в експлуатацію збудованих до 31 грудня 2009 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт і заяви про прийняття в експлуатацію яких подаються до 31 грудня 2012 року. Прийняття в експлуатацію зазначених об’єктів здійснюється безоплатно інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж таких об’єктів за наявності документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об’єкт, протягом 30 днів з дня подання заяви. Але на даний час порядок прийняття в експлуатацію таких об’єктів і проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж ще не визначений центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

Категорія: Будівництво | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 30.06.2011 Переглядів: 3021 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0