"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Агропромисловий комплекс » Сільське господарство

Про боротьбу з амброзією полинолистою

З метою недопущення погіршення фітосанітарного стану району з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території району повідомляємо наступне.

Амброзія полинолиста є однією з небезпечних карантинних організмів, яку неможливо ліквідувати через різноманітні властивості виду, тому правильним рішенням в даній ситуації буде постійний контроль чисельності цього карантинного бур’яну.

Ця рослина розмножується тільки насінням, яке утворюється в великій кількості. Невеликі рослини продукують 50-3000 насінин, а великі 30-40 тис. насінин, які зберігають схожість від 5 до 40 років. Тому, всі заходи мають бути направлені на недопущення утворення насіння, повторного засмічення та зниження його запасів в ґрунті.

Найефективнішим комплексним засобом боротьби з бур’яном є об’єднання зусиль та знешкодження цієї небезпечної алергенної рослини з застосуванням агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби.

Агротехнічний та механічний метод має ключове значення, а саме дотримання чергування культур у сівозмінах, основний і передпосівний обробіток ґрунту, своєчасний догляд за посівами. Старанне очищення посівного матеріалу від насіння амброзії, лущення стерні, періодична глибока оранка, проведення культивації з подальшим боронуванням важкими боронами перед посівом та доглядом за сільськогосподарськими культурами.

Хімічний метод доцільно застосовувати в промислових зонах на узбіччях доріг та сільгоспугіддях, який передбачає застосування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Досягти високого результату при застосуванні хімічних препаратів можна у фазі до 2-4-х справжніх листочків амброзії. У більш пізніх фазах розвитку амброзії ефективність дії хімічних препаратів істотно знижується.

З метою попередження отруєння людей, свійських та диких тварин, пошкодження та знищення посівів сільськогосподарських рослин, городини, багаторічних насаджень, тощо звертаємо Вашу увагу, що під час проведення заходів по захисту рослин від шкідливих організмів суб’єкти господарювання усіх форм власності зобов’язані дотримуватись вимог Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати» та Державних санітарних правил.


Категорія: Сільське господарство | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 10.09.2013 Переглядів: 209 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0