"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Олександрійська РДА » Внутрішня політика

«Мій берег»: Валерій і Зінаїда Жванко

Два береги – поетичного та краєзнавчого світів об’єдналися в одній книзі Зінаїди та Валерія Жванка – «Мій берег». Затишна зала Олександрійської районної бібліотеки імені Д. Чижевського зібрала на презентацію книги прихильників поезії і краєзнавства. Третій том бібліотеки «Городской курьер» - книга Зінаїди та Валерія Жванка «Мій берег» об’єднала зусилля громади району та міста, пошуків науковців та краєзнавців і вирізнялась від минулих.


Презентація книги Валерія та Зінаїди Жванко «Мій берег» зібрала коло друзів красного слова та краєзнавчих розвідок. Ця подія, давно очікувана авторами, дійсно виявилась цікавим фрагментом культурного життя краю і об’єднала пошуки громади у власному баченні сучасних обріїв як мистецтва так і прагнення до історичних витоків краю.


Зінаїда Жванко, авторка ліричної поезії – одного з берегів книги – подякувала за підтримку у виданні книги людям, які небайдужі до творчості та прочитала власні поезії. А от інший берег видання презентував Валерій Жванко, але не стільки усною розповіддю, скільки чудовими власними фотографіями про минуле та сучасне життя Попельнастого.


Відзначимо, що ще до офіційного дня презентації, книга потрапила до рук краєзнавців. Тому кожен із бажаючих міг висловити свою оцінку доробку подружжя Жванків. Кандидат медичних наук, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Ястребова, Почесний громадянин міста Олександрії Анатолій Кохан відзначив, що колишній власник будинку, де проводиться сьогодні презентація (нагадаємо, що приміщення бібліотеки - це родинний будинок сім’ї Чижевських), був би дуже радий з виходу у світ саме такої книжки.


Адже це – черговий вклад у розвиток духовного відродження краю. «Колись був відомий такий вірш Бориса Слуцького: «Что-то физики в почете, что-то лирики в загоне». Ця книга, доводить, що ми повертаємося до своїх витоків, до історії і це дуже потрібно в сьогоднішній час. І ми повинні дякувати тим людям, які не тільки збирають старовину, але й вміють аналізувати зібрану інформацію, робити певні висновки, - відзначив на презентації А. Кохан, - Від такої книги, як від краплі, що потрапила на цілюще джерело води, повинні відходити кругами нові книжки, нові дослідження».


Віктор Голобородько, редактор газети «Городской курьер», член Олександрійського осередку Національної спілки краєзнавців України відзначив, що нова книга – не є підручником з вивчення історії краю, не є хрестоматією або науковою монографією. Це - спроба провести власне ґрунтовне дослідження того, що власне є наш сучасний світ, спроба знайти відповіді на складні питання: чому і як ми живемо сьогодні та як будемо жити завтра.


Дореч
і, книга – третій том бібліотеки газети «Городской курьер». Нове видання у цій серії книг - не випадкове. Адже праці дослідника минулого краю Василя Нікіфорова, які були опубліковані у двох попередніх виданнях близькі новій книзі Валерія Жванка. Близькі перед усім тим, що це - спроба передати майбутнім поколінням живу історію нашого народу, віднайти перлини нашого минулого і зафіксувати його у доступній та цікавій для читачів різного віку, формі.


Надія Жахалова, історик-краєзнавець, завідувачка відділу Олександрійського краєзнавчого музею, вважає, що теми, про які пише Валерій Іванович, стають невідомими сучасникам з плином часу. Мова йде про давні і сучасні береги цивілізаційних світів. Перший – це давня українська міфологія та традиційний світогляд. І сучасний - матеріалізований та урбанізований світ.


Надія Жахалова відзначила, що вона щиро захоплюється поетичною мовою краєзнавчих нарисів: «Для мене головне – передати факти про минуле, донести їх до читачів. А Валерій Жванко вміє передати все це на папері, використовуючи поетичні образи, порівняння, які близькі зрозумілі кожному», - відзначила Н. Жахалова.


Присутні також провели віртуальну зустріч із одним з авторів передмови до книги, а саме до її поетичної частини – Йосипом Спектором. Й. Спектор, зараз живе в Києві, тому у влучну хвилину вдалось відзняти відеозвернення цього непересічного земляка під час його відвідин Олександрії.

 

Ось про що розповів Й. Спектор: «Я з величезним задоволенням читаю вірші Зінаїди Жванко, тому що вони не надумані. Це не гра в поезію, це дійсно, як висловилась на одній із зустрічей Ліна Костенко, - це ніби видихається, із душі, із серця. І вірші ці дуже добрі. Вони випромінюють доброту». Щирі побажання успіху на творчій ниві висловили авторам православний краєзнавець Ольга Божко, директор Попельнастівської школи Володимир Наврось, завідувачка сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси і інформації Тетяна Павук.


Дореч
і, Тетяна Анатоліївна, представляла на презентації місцеву владу та від імені районної державної адміністрації та особисто голови Олександрійської РДА Сергія Кузьменка, привітала районну громаду із випуском книги, що допоможе у відродженні духовних джерел нашого краю.


Фінансування видання книги здійснювалось як кажуть 50 на 50 відсотків авторами та представниками влади. Іще одне важливе застереження - книга не продається, а може бути тільки подарована. Що власне і відбулось на самій презентації, коли екземпляри книжки були передані в районну і міську бібліотеку, музею міста, тим жителям краю, які цікавляться краєзнавством і поезією.


Всім, хто хоче перечитати рядки книги, але не має можливості отримати книгу, може спробувати насолодиться рядками нового видання на сайті popelnaste.net.ua. За цією електронною адресою викладена електронна версія книжки для всіх бажаючих.


Вже після офіційної презентації, краєзнавці та автори книги спілкувались із своїми колегами. А сама зустріч, що об’єднала багатьох жителів краю, які люблять вивчати минуле та знаються на поезії, мала несподіваний результат - краєзнавці сподіваються на підтримку ініціативи, висловленої дослідниками минулого, щодо створення за підтримки районної влади постійної науково-практичної конференції.


Можливо це і буде перше важливе коло нових знахідок та нових пошуків, про яке говорив на презентації Анатолій Кохан.


Віктор Голобородько


Категорія: Внутрішня політика | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 17.02.2012 Переглядів: 361 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0