"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Соціально-гуманітарна cфера » Культура і туризм

Районне свято фольклору «Минувшина»

З метою збереження та примноження духовної спадщини Олександрійського краю, вивчення його історії, побуту, традиційної обрядовості, залучення до народних джерел дітей та молоді 18 січня 2014 року у приміщенні Олександрійського районного будинку культури відбулось свято фольклору «Минувшина». В основу свята лягли обряди зимового календарного циклу, а саме щедрівки та колядки.

Відкрила свято керівник аматорського фольклорного колективу «Забава» Ізмайлівського сільського будинку культури та учбового фольклорного колективу Олександрійського вищого училища культури, викладач – Леся Погоріла, яка закликала всіх зберігати та відроджувати наші національні традиції, побажала всім присутнім щастя, натхнення, наснаги, нових здобутків у новому році.

Активну участь у святі прийняли кращі фольклорні аматорські колективи району: народний фольклорний колектив «Калина» Новопразького будинку культури №1, керівник С.Калашник, народний фольклорний колектив «Червона Калина» Михайлівського СБК, керівник Д.Коломоєць, народний фольклорний ансамбль «Долинчанка» Долинського СК, керівник Т.Горобець, фольклорний колектив «Забава» Ізмайлівського СБК, керівник Л.Погоріла. Приємною несподіванкою став виступ дитячого вокального колективу Улянівського СК, керівник Т.Єпіфанцева. Це були їх перші та досить вдалі кроки в області самобутнього виконання. Гостями та окрасою свята були: народний аматорський фольклорний колектив «Надія» Цукрозаводського БК, керівник І.Шульга та аматорський фольклорний колектив «Українські вечорниці» палацу культури «Світлопільський», керівник Ю. Мельникова.

Присутність атрибутики минулих років значно підкреслювала, збагачувала образи та задуми народних дійств. Колоритність вбрання не мала меж, радувала не лише око, а й переносила у далекі, забуті часи.

Колективи активно пропагують українську народну пісню, дають їй безсмертя, а глядачам прекрасні хвилини відпочинку. Театралізовані обряди стародавніх щедрувань виконувались у супроводі баяна та акапельно, а було їх вивчено більше сотні. Це пісні їхніх мам, бабусь, прабабусь. Завдяки цьому успадкуванню пісні звучали, сіяли духовні зерна в душах, що неодмінно зійдуть і матимуть своє продовження.

У кінці заходу начальник відділу культури і туризму Олександрійської райдержадміністрації Ніна Воропаєва подякувала всім присутнім та нагородила учасників свята дипломами та цінними подарунками.


Категорія: Культура і туризм | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 20.01.2014 Переглядів: 133 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0