"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Соціально-гуманітарна cфера » Освіта

Кращі від гір є лише гори!

Уже стало традицією у працівників Центру дитячої та юнацької творчості Олександрійського району по закінченні навчального року знімати з полиць свої рюкзаки й палатки, щоб «дикими» туристами пізнавати довкілля - проводити семінар-практикум на природі.

Цьогорічні учасники експедиції побували на найвижчій точці траси Сімферополь-Алушта (752 м над рівнем моря) - Ангарському перевалі. Його околиці - популярне місце відпочинку, де часто проводяться змагання зі спортивного орієнтування.

Підкорили Роман-Кош (у перекладі - «Тимчасове житло») - найвищу вершину Кримських гір на масиві Бабуган-Яйли. Її висота - 1545 метрів!

В кінці навчального року, обговорюючи можливий маршрут, залюбувалися дивовижними фотознімками кримських плато Демерджі і Чатир-Даг (кримськотатарською означає "Шатро-гора»). Тож і вирішили черговий семінар провести під блакитним небом біля підніжжя гір Сотери.

До речі, Демерджі (або ще Коваль, бо грецька назва гори «Фунна» означає «та, що димить», чи Катерин-гора) - розташована поблизу Алушти. На південному краю Демерджі від тролейбусної траси одна з фігур вивітрювання нагадує жіночий бюст. Туристи називають її «профілем Катерини II». Проте поблизу ця кам'яна статуя зовсім не схожа на людську фігуру - вона швидше нагадує голову сфінкса. Це одна з найгарніших гір Криму. Її висота 1356 м.

Серце гори Демерджі - «Долина привидів». Їх тут - понад сотня - фантастичних скель, які дивують і захоплюють. Ми побували в «Долині» раніше, в один із попередніх походів.

А Сотера - це балка на Південному березі Криму за 18 км на схід від Алушти. Називається так, бо в гирлі її - середньовічний християнський храм Христа Спасителя (грецькою «Сотер» - рятівник). Відома Сотера й нерукотворним пам'ятником природи «Кам'яні гриби». Колись їх «капелюшки» - плити конгломерату - лежали на поверхні. Та потоки води поступово розмивали ґрунт, обтікаючи «ніжки», і в такий спосіб два з них досягли висоти 5-7 метрів.

У балці протікає й однойменна річка. Тут, за кілометр від берега, в 1893 році професор Н. А. Головкинський виявив рештки мамонта.

Похід тривав із 20 по 29 червня. У групі були й керівників гуртків, і відповідальні за туристсько-краєзнавчу роботу в школах району, і ті, хто вже просто не може жити без подорожей. Кожен день був неповторним, насиченим цікавою інформацією, яку готували всі учасники семінару. Туристи піднялися на плато Чатир-Даг і підкорили вершини: Ангар-Бурун і Еклизи-Бурун.

Повернулися додому із найкращими враженнями. Маршрут був чудовим, повітря можна були «пити», а запах моря та кипарисів надовго лишатимуться у нашій пам`яті!



Категорія: Освіта | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 14.08.2013 Переглядів: 250 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0