"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Соціально-гуманітарна cфера » Пенсійне забезпечення

Кому вигідна зарплата у конверті?

        Прагнучи якнайшвидшого збагачення, дехто забуває про своє майбутнє та не замислюється про наслідки, які обов’язково потягнуть за собою їх дії. Поглянемо на такий розповсюджений нині серед окремих працедавців метод „зекономити” гроші, як виплата заробітної плати в „конвертах”. А точніше, вкотре згадаємо про майбутнє, що чекає на громадян, які погоджуються отримувати „тіньову” зарплату.

          По-перше, сума доходів отриманих найманим працівником у такий спосіб, а також відпрацьований ним час не буде враховуватись при визначенні розміру пенсії по досягненню пенсійного віку. По-друге, до відповідного місцевого бюджету та державних цільових фондів не надійдуть податки і збори з такої заробітної плати, а це в свою чергу вплине на рівень фінансування установ бюджетної сфери, серед яких лікарні і школи, а також негативно вплине на забезпечення малозахищених верст населення.

На жаль свідомість наших роботодавців щодо сплати належних сум податків до бюджету, зокрема податку з доходів фізичних осіб з заробітної плати, все ще залишається на низькому рівні.

Так, в даний час в Олександрійському районі 37 підприємств виплачують заробітну плату своїм працівникам у розмірі нижчому за законодавчо встановлений рівень та 49 підприємців–роботодавців виплачують або доплачує заробітну плату у конвертах, що призводить до щомісячних втрат фонду оплати праці на суму 195,7 тис.грн., а Пенсійний фонд недоотримує 72,0 тис.грн. Вказані суми замість того, щоб працювати для підвищення рівня добробуту мешканців району „осідають у гаманцях” недобросовісних роботодавців.

Деякі суб’єкти господарювання розраховуючись з найманими працівниками документально показують виплату мінімальної заробітної плати або її частини для мінімізації податку з доходів фізичних осіб, основна ж доля коштів виплачується в "конвертах".

            Заробітну плату в "конвертах" без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави.

Управління через свою консультаційну, роз’яснювальну роботу, публікації в засобах масової інформації вже неодноразово наголошувало - людина, яка отримує заробітну плату у конверті, позбавлена соціальних гарантій! Той хто отримує "тіньову" зарплату позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, та допомоги по вагітності та пологах; виплати втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи; одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності, та інших випадках, передбачених законодавством.

          Крім того, нелегальна робота - це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.

          На противагу цьому, які ж переваги є у працівника, котрий отримує заробітну плату офіційно?

          Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати - це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно, виплачена легальна заробітна плата, не нижче від визначеної законом. Крім того, це одержання пенсії в старості. Взагалі, нелегальна робота - це відсутність впевненості у майбутньому.

          Як же допомогти тим громадянам, які в силу свого скрутного становища змушені отримувати зарплату в "конверті". Що їм потрібно робити, аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату?

Найманому працівнику необхідно зайняти чітку громадянську позицію і наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати заробітної плати у "конвертах" своєчасно повідомляти до органів влади та прокуратури.

В свою чергу, робочою групою з організації та координації роботи місцевих органів виконавчої влади з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення при Олександрійській районній державній адміністрації за січень-травень 2011 року проведено 15 рейдів, виявлено 26 випадків використання неоформленої найманої праці. За результатами проведених заходів залучено до сплати 22 особи, надійшло страхових внесків до Пенсійного фонду на суму 8,1 тис.грн..

Отже, робота по легалізації триває і вкотре хотілося звернутися до громади Олександрійського району та нагадати - пам’ятайте зарплата в "конверті" сьогодні - це завтра без гарантій і впевненості. Адже відповідно до норм діючого законодавства, пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів та суми сплачених податків і зборів до Пенсійного фонду України та фондів загальнообов’язкового соціального страхування.


Категорія: Пенсійне забезпечення | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 30.05.2011 Переглядів: 308 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0