"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Соціально-гуманітарна cфера » Соціальний захист

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям

Одним з напрямів нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича є підвищення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. На їх продовження у 2013 році заплановано збільшення державної допомоги.

З початку 2013 року управлінням праці та соціального захисту населення Олександрійської райдержадміністрації профінансовано державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям на суму 1344684,47 грн. і виплачено 172 сім’ям, які її потребують.

А тому надаємо детальні роз’яснення щодо отримання зазначеної допомоги.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, або одинокі особи, чи кілька осіб, які проживають разом і об'єднанні законними правами та обов'язками щодо утримання та які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход нижчий від встановленого законодавством прожиткового мінімуму для сім'ї.

Середньомісячний сукупний доход сім’ї – обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім’ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги. У сукупному доході сім'ї при визначенні її права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям враховується грошовий еквівалент пільг за спожиті житлово-комунальні послуги.

Розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим, ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

Державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї призначається на шість місяців з місяця звернення.

Заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї, де дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно.

Державна соціальна допомога не призначається якщо:

- працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку);

- під час обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно;

- особи, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї;

- у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена ciм'ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);

- у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї (крім; сімей, що складаються лише з дітей та осіб, які досягли 65-річного віку або є інвалідами І та ІІ групи, та сімей, в яких є діти-інваліди), є земельна ділянка площею понад 0,6 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід.

За наявності цих обставин, державна соціальна допомога може бути призначена на підставі рішення комісії, утвореній при районній державній адміністрації, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім'ї, за умови що:

- у складі сім'ї є інвалід;

- у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);

- неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного або кількох членів сім'ї, з обов'язковим обстеженням матеріально-побутових умов проживання сім'ї.

Рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2013 р. становлять (грн.): 

Категорії

з січня

з грудня

 для працездатних осіб

240,87

255,78

 для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів

894,00

949,00

 на дітей віком:  

 

 до 6 років

801,90

851,40

 від 6 до 18 років

998,25

1060,95

 від 18 до 23 років (за умови навчання)

946,27

1004,85

Крім того, статтею 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» передбачено, що для кожної дитини (крім дитини-інваліда), яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, для дитини одинокої матері, що не перебуває у шлюбі, або якщо один або обоє батьків є інвалідами I або II групи, - на 20%. Збільшення розміру допомоги у 2013  році на дитину віком від 6 до 13 років  становить 180 грн., на дитину віком від 13 до 18 років – 360 грн.

Приклад розрахунку допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2013 році:

Сім’я складається з 4 осіб (двоє дітей – 4 та 5 років, батько та мати), середньомісячний дохід сім’ї – 1000 грн. З 1 січня 2013 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги для сім’ї становить: 2085,54 грн. (240,87 грн. х 2 працездатних + 801,90 грн. х 2 дітей до 6 років).


Крім того на кожну дитину від 3-х до 13 років доплата у сумі 180,00 грн.


Розмір допомоги з січня 2013 році становить 1445,54 грн. (2085,54 – 1000,00 + 180,00 + 180,00).


Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.


У сільській місцевості заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймають уповноважені особи сільських і селищних рад та здійснюють їх передачу до управління праці та соціального захисту населення.



Категорія: Соціальний захист | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 18.06.2013 Переглядів: 229 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/8
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0