"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Соціально-гуманітарна cфера » Соціальний захист

Насильство над дітьми

Діти, безумовно, є найбільш незахищеною та вразливою частиною населення. За статистикою, насильство та жорстоке поводження щодо дітей найчастіше чинять: інші діти (95%), батьки дітей (68%) та дорослі, які працюють із дітьми (39%). Від 24 до 37% дітей зазнають різних форм насильства вдома, на вулиці, у школі (від щоденного до декількох разів на місяць).

Практично всі діти, що постраждали від жорстокого поводження і зневажливого ставлення, пережили психічну травму, у результаті чого вони розвиваються з визначеними особистісними, емоційними і поведінковими особливостями, що негативно впливає на їхнє подальше життя.

Діти, що зазнали різного роду насильства, самі стають агресивними, що найчастіше виливається на більш слабких: молодших за віком дітей, на тварин. Часто їхня агресивність виявляється в грі, часом спалахи їхнього гніву не мають видимої причини. Деякі з них, навпаки, надмірно пасивні, не можуть себе захистити. В будь-якому випадку у дітей порушується контакт, спілкування з однолітками. У занедбаних, емоційно депресованих дітей прагнення будь-яким шляхом привернути до себе увагу іноді виявляється у вигляді зухвалої, ексцентричної поведінки.

Основним міжнародним правовим документом, спрямованим на подолання насильства над дітьми та призваним захищати їхні права, є Конвенція про права дитини, ратифікована Постановою Верховної Ради України 27 лютого 1991 року. Конституція України є юридичною базою, норми якої визначають та гарантують охорону і захист прав дітей у нашій державі. У статті 52 Конституції вказано, що діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом. Центральним же документом, котрий забезпечує детальне правове регулювання сімейних відносин, є Сімейний кодекс України, який визначає основні засади шлюбу, права та обов’язки батьків, дітей та інших членів сім’ї, а також окреслює правові наслідки щодо невиконання ними цих обов’язків та порушення прав. Зокрема, у ньому передбачено, що батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, а також її поважати. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, фізичні покарання, та застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Відповідно до норм сімейного законодавства сама дитина, у разі порушення її прав та інтересів, може звернутися за їх захистом до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, а у разі досягнення чотирнадцятиліття – безпосередньо до суду. Порушення прав та інтересів дитини та жорстоке поводження з нею, за сімейним законодавством, може бути підставою для позбавлення батьківських прав.

Коли дитина зазнає насильства в сім’ї, винні особи несуть адміністративну відповідальність за вчинення насильства в сім'ї, у тому ж разі, коли наслідками є завдання фізичного болю, тілесних ушкоджень, погроз, образ чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, особа притягується до кримінальної відповідальності.

У наш час засилля сцен насильства на телеекранах та в комп’ютерних іграх призвело до підвищення агресивності в дитячому та молодіжному середовищі. Діти дуже часто стають жертвами своїх однолітків, старших дітей у школі чи іншій компанії, при цьому боячись звернутися по допомогу. Дорослі, не будьте байдужими, завжди звертайте увагу на емоційний стан своєї дитини та докладіть максимум зусиль для з’ясування причин.

У тому разі, коли ви стали свідком насильства, не стійте осторонь, втрутьтеся або зверніться за допомогою.

Якщо дитина стала жертвою насилля, не залишайте це напризволяще – звертайтеся до управління соціального захисту населення, правоохоронних органів, служби у справах дітей, закладів освіти, охорони здоров'я, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Пам’ятайте, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність не лише за скоєний злочин, а й за замах на злочин.


Категорія: Соціальний захист | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 28.11.2013 Переглядів: 188 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/3
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0