"Гаряча лінія" з питань надання субсидій та допомог 4-11-74
"Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової" зайнятості населення 4-03-26
"Гарячі лінії" для спілкування з підприємцями 4-21-41, 4-13-75
Економіка Агропромисловий комплекс ЖКГ Будівництво та архітектура Соціально-гуманітарна сфера
Головна » Останні надходження » Соціально-гуманітарна cфера » Соціальний захист

В рамках національної кампанії «Стоп насильству!»

Насильство в українській сім’ї — непорушна родинна «таємниця» і величезна проблема державної ваги. В різних формах та проявах насильство набуло в Україні таких масштабів, які загрожують безпеці суспільства й особистості. 30 - 40 відсотків усіх тяжких злочинів відбувається в сім'ї. 38 відсотків від загального числа вбитих на ґрунті сімейно-побутових конфліктів становлять діти, інваліди, жінки, нездатні себе захистити. На жаль, тут маємо сумну ситуацію: жертви побутового насильства ще бояться відкрито говорити про наругу над собою, українське суспільство не навчилося її різко засуджувати, а кривдників — карати. Говорити про те, що насильство трапляється лише в неблагонадійних родинах, було б неправильно — статистика свідчить, що жорстоке поводження з дітьми трапляється дуже часто і в благополучних сім’ях.

Незважаючи на те, де і в яких родинах трапляються випадки насильства, наслідки поганого ставлення батьків до дітей однакові. Ставши дорослими, діти, що страждали від жорстокого до них ставлення, як правило, переносять це насильство на оточуючих, і, в першу чергу, страждає їхня родина. І цей сценарій може повторюватись декілька поколінь.

Держава визнає: насильство в українських сім’ях існує, і з ним потрібно боротися. На захисті сім’ї від насильства стоїть Закон України "Про попередження насильства в сім'ї" від 15.11.2001р № 2789-ІІІ, який зазначає, що насильство в сім'ї – це будь–які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносить йому моральну шкоду, шкоду його фізичного чи психічному здоров'ю.

Насильство в сім'ї може поєднувати ознаки різних видів насильства — фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування. Разом із тим, воно є чи не найбільш небезпечним, тим, що має пролонгований характер і тим, що людина переживає насильство з боку того, хто за родинним чи сімейним станом мав би захищати, підтримувати жертву, а не кривдити її. Особливо небезпечний такий вид насильства по відношенню до дітей, оскільки значно деформує особистість дитини та формує агресію до оточуючих, може стати причиною самогубств (суїцидів).

Підставами для вжиття заходів з попередження насильства в сім'ї є:

- заява про допомогу жертви насильства в сім'ї або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім'ї;

- висловлене жертвою насильства в сім'ї або членом сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім'ї, бажання на вжиття заходів з попередження насильства в сім'ї у разі, якщо повідомлення або заява надійшли не від нього особисто;

- отримання повідомлення про застосування насильства в сім'ї або реальної загрози його вчинення стосовно неповнолітнього чи недієздатного члена сім'ї.

Безкоштовні національні телефонні лінії:

«Гаряча лінія» для постраждалих від насильства та торгівлі людьми 0-800- 500-335

(38 044 205 36 94 для дзвінків з-за кордону)

Номер 386 – (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)

«Гаряча лінія» з питань захисту прав дитини та запобігання торгівлі людьми – 0-800-500-225.

Сайт для тих, хто є жертвою насильства: www.Ostanovimnasilie.org.ua


Категорія: Соціальний захист | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 26.11.2013 Переглядів: 157 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/5
Відправити повідомлення
Головна
Новини
Соціальні ініціативи
Олександрійський район
Олександрійська РДА
Районна рада
Звернення громадян
Регуляторна політика
Дозвільний центр
Управління ветеринарної медицини
Доступ до публічної інформації
Адміністративні послуги
Виконання бюджетів
Запобігання проявам корупції
Державні закупівлі
Територіальні органи міністерств та відомств України
Районні програми
Фотоархів
Відеоархів




До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників



Пошук по сайту
Будуймо Олександрійщину разом

Центральний регіон 2015


Купуй Кіровоградське

Інші сайти





Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Громадська рада

Урядова «гаряча лінія»

Статистика

Переводчик онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0