Головна » Останні надходження » Соціально-гуманітарна cфера » Захист прав дитини

Служба у справах дітей Олександрійської районної державної адміністрації надає інформацію протягом 2011 року звітує

Станом на 1 грудня 2011 року в Олександрійському районі проживає 7121 дітей із них: дітей – інвалідів - 114; дітей постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи - 121; дітей, які виховуються в багатодітних сім'ях 1206; багатодітних сімей 360.

Службою у справах дітей ведеться облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території Олександрійського району. Всього таких дітей 255, із них  дітей-сиріт - 30 дітей, 225 -  позбавлені батьківського піклування. Під опікою та піклуванням громадян виховується 107 дітей. В Олександрійському районі функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 15 прийомних дітей та дитячий будинок сімейного типу «Династія» в якому виховується 6 дітей. Всього з усієї кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі сімейними формами виховання охоплено 55%. Роботу служби у справах дітей у сфері реалізації програми «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» щодо влаштування  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування можна визнати задовільною, враховуючи що на території Олександрійського району знаходяться два дитячих будинків та один спеціалізований інтернатний заклад.

Протягом  2011 року службою у справах дітей на первинний облік поставлено 48 дітей-сиріт,  залишених та позбавлених батьківського піклування.  З числа яких влаштовано до сімейних форм виховання: 20  дітей  під опіку та піклування в сім’ї громадян; 1 дитину до прийомної сімї, 10 дітей, які залишені без батьківського піклування тимчасово влаштовані в сім'ї громадян з подальшим усиновленням та оформленням опіки чи піклування; до дитячих будинків - 9 дітей влаштовано та надано статус дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування; до Будинку дитини м. Кіровоград – 5 дітей, 4 дітей повернуті в біологічну сім’ю. таким чином 64% дітей – сиріт та дітей, залишених без батьківського піклування протягом звітного періоду службою у справах дітей влаштовано до сімейних форм виховання.

Протягом року  2011 року організовано та проведено низка профілактичних рейдів, з них: "Сім’я» - 101 рейд, «Вечірній час» по місцях збору та відпочинку неповнолітніх - 28 рейдів, здійснена перевірка сімей, в яких діти пропускають заняття без поважних причин. З батьками даної сім'ї проведено профілактичну бесіду та було попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків. З метою  обстеження умов проживання та утримання дітей в сім'ях ,які потрапили в складні життєві обставини протягом 2011 року проведено 244 обстеження.

В результаті проведеної роботи сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та не виконуються батьками належним чином батьківські обов’язки винесено 53 офіційних попереджень про відповідальність. З сімей, де дітям загрожувала небезпека для життя і здоров’я – неповнолітні були вилучені (13 – згідно повідомлення від сільської ради та припису прокуратури Олександрійського району, 4 - дітей вилучення з сім’ї було здійснене згідно рішення виконкому сільської ради). Всі діти влаштовані, службою у справах дітей проведена робота щодо захисту особистих, правових, майнових та інших інтересів дітей, надана (у разі необхідності) медична, психологічна та гуманітарна допомога.

З метою реалізації державної політики щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання в районі проводиться відповідна робота.

Категорія: Захист прав дитини | Додав: Андрій Пилипенко
Додано: 27.01.2012 Переглядів: 278 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0